Jak zrobić syrop z cebuli i czosnku

Syrop z cebuli i czosnku można przygotować w kuchni. Na początek potrzebujesz czystego słoika typu mason o pojemności 350 ml. Dodaj cebulę i czosnek do słoika. Dodaj dwie łyżki stołowe miodu. Uzupełnij trochę dodatkowego miodu, a następnie umieść słoik w lodówce na około osiem godzin. Powstanie wodnisty syrop, ale odczekaj co najmniej tydzień przed odcedzeniem i użyciem syropu.

Po odcedzeniu dodaj cebulę i czosnek do słoika i przykryj pokrywką. Dodaj trochę miodu i dokładnie wymieszaj mieszaninę. Pozostaw mieszaninę na jeden dzień, aby się zaparzyła. Po uzyskaniu syropu, odcedzić kawałki cebuli i wyrzucić płyn. Syrop może być przechowywany w lodówce do miesiąca. Można go również stosować jako syrop na kaszel.

Cebula jest napakowana związkami, które zwalczają kaszel i przeziębienie. Łagodzi gardło i oczyszcza płuca. Ma silne działanie antybakteryjne i może wyleczyć kaszel w ciągu kilku dni. Zawiera kwercetynę, która jak wykazano zwalcza infekcje, obniża ciśnienie krwi, zwalcza stany zapalne, a nawet obniża ryzyko zachorowania na raka. Pomaga również rozluźnić mięśnie gładkie dróg oddechowych, tym samym oczyszczając je z zatorów.

Ten prosty środek jest tradycyjnym środkiem na kaszel. Syrop ten jest łatwy do przygotowania i może być stosowany w zależności od potrzeb. Składniki są bardzo proste do przygotowania, a proces jest szybki i łatwy. Nie musisz się martwić o długi czas infuzji lub skomplikowane przepisy. Syrop jest gotowy do użycia po dwóch dniach. Można go przechowywać w lodówce i służy jako naturalny środek konserwujący. Jeśli potrzebujesz szybkiego lekarstwa na kaszel, zrób Syrop z cebuli i czosnku już dziś!

Oprócz tego, że jest smacznym lekiem na kaszel, Syrop z cebuli i czosnku ma wiele innych zalet. Imbir, czosnek i skórka z cytryny działają kojąco na gardło i pomagają na kaszel. Ponadto miód zawiera właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Smak tego syropu jest również wzmocniony przez skórkę z cytryny. Może on również pomóc w leczeniu bólu gardła. Składniki te pomagają ukoić i zmniejszyć kaszel.

Oprócz tego, że jest naturalnym środkiem tłumiącym kaszel, Syrop z cebuli i czosnku jest doskonałym wyborem dla osób, które doświadczają uporczywego kaszlu. Połączenie tych dwóch składników jest pysznym środkiem na kaszel, który pomaga rozrzedzić śluz i złagodzić objawy. Miód jest również naturalnym środkiem hamującym kaszel, co jest doskonałym wyborem dla dzieci z przewlekłym kaszlem. Należy jednak pamiętać, że surowy miód nie powinien być podawany dzieciom poniżej pierwszego roku życia, ponieważ stwarza ryzyko botulizmu niemowlęcego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane