Co zrobić, gdy komputer się zawiesi

Co zrobić, gdy komputer się zawiesi

Awaria komputera może być bardzo frustrująca. Dzieje się tak, jeśli wewnętrzne komponenty komputera są zbyt gorące, jeśli zasilacz nie działa, lub jeśli jest problem z kartą graficzną. Na szczęście istnieją pewne kroki, które można podjąć, aby naprawić te problemy i uzyskać komputer z powrotem i działa w krótkim czasie.

Po pierwsze, należy sprawdzić komputer pod kątem obecności złośliwego oprogramowania i wirusów. Jeśli komputer został zainfekowany wirusem, ważne jest, aby usunąć go za pomocą niezawodnego programu zabezpieczającego. Można to zrobić za pomocą systemu operacyjnego komputera lub aplikacji takiej jak Malwarebytes Search & Destroy. Ponadto, należy regularnie aktualizować oprogramowanie antywirusowe, aby utrzymać komputer wolny od wirusów.

Innym sposobem na naprawienie awarii komputera jest jego ponowne uruchomienie. Aby to zrobić, należy dwukrotnie nacisnąć przycisk zasilania. Jeśli to nie zadziała, spróbuj twardego resetu. Jest to podobne do ponownego uruchomienia komputera, ale bez ryzyka utraty danych.

Trzecim sposobem naprawy awarii komputera jest ponowna instalacja systemu operacyjnego. Można to zrobić za pomocą opcji Przywracanie systemu operacyjnego Windows. Opcję tę można znaleźć w menu Opcje zaawansowane na ekranie Rozwiązywanie problemów. Jest to również ta sama opcja, która znajduje się w Time Machine w systemie Mac OS. Opcji tej można użyć do przywrócenia komputera do poprzedniego stanu, jeśli został on uszkodzony.

Awaria komputera może być spowodowana uszkodzonym plikiem systemowym. W takim przypadku system operacyjny Windows wyświetli listę punktów przywracania. Lista ta może być posortowana według dysku, pamięci lub procesora. System operacyjny komputera można również przywrócić za pomocą narzędzia o nazwie System File Checker. Narzędzie to można pobrać z witryny firmy Microsoft.

Pomocna może być również próba rozwiązania awarii komputera poprzez usunięcie niechcianego oprogramowania. Jeśli na komputerze znajduje się wiele aplikacji, może wystąpić lag aplikacji lub lag strony internetowej. Aby usunąć niechciane programy, należy uruchomić komputer w trybie bezpiecznym. Tryb bezpieczny uruchomi komputer bez ładowania zewnętrznych sterowników.

Jeśli chcesz, aby Twój komputer był dużo bezpieczniejszy, powinieneś upewnić się, że Twój komputer jest prawidłowo podłączony do prądu. Ponadto powinieneś wyczyścić obudowę i usunąć wszelki kurz z komputera. Powinieneś również upewnić się, że wszystkie twoje USB i inne akcesoria komputerowe są prawidłowo podłączone. Ponadto, powinieneś zachować kopię zapasową swoich plików. Może to ochronić Twoje dane w przypadku awarii dysku twardego.

Wreszcie, jeśli masz problemy z komputerem, możesz chcieć zabrać swój komputer do technika. Wykwalifikowany technik komputerowy będzie w stanie wykonać szereg napraw dla Ciebie. Możesz również szukać usług naprawy komputera w Twojej okolicy, wykonując wyszukiwanie online.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas próby naprawy awarii komputera jest posiadanie komputera sprawdzonego przez profesjonalistę. Wykwalifikowany technik może zapewnić, że komputer działa prawidłowo i może zalecić wszelkie naprawy, które należy wykonać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane