Jak zrobić brzoskwinie w syropie

Lato to doskonały czas na wykorzystanie świeżych brzoskwiń. Robienie syropu z brzoskwiń to świetny sposób na wykorzystanie nadmiaru owoców i wzbogacenie podstawowych potraw. Ten przepis jest łatwy do przygotowania i wymaga bardzo mało pracy z Twojej strony. Jest również bez cukru i może być wykonany przy użyciu nektaru z agawy lub miodu. Możesz jednak użyć swojego ulubionego zamiennika cukru. Sugerujemy brązowy cukier dla lekko karmelowego smaku. Następnie gotuj mieszaninę, aż zgęstnieje.

Syrop powinien być nieco grubszy niż same brzoskwinie. Brzoskwinie nie powinny być obrane, chyba że planujesz zrobić z nich puree z syropem. Robiąc syrop z brzoskwiń, upewnij się, że korzystasz z wysokiej jakości przepisu na syrop. Jeśli nie chcesz, aby Twój syrop miał mdły smak, możesz zastąpić połowę cukru sztucznym słodzikiem, takim jak sacharyna lub aspartam. To, czy użyjesz cukru czy słodzika, będzie zależało od Twoich preferencji i tego, jakich brzoskwiń używasz.

Gdy już zrobisz syrop brzoskwiniowy, możesz go zamrozić w foremce do kostek lodu. Syrop może być przechowywany w lodówce do miesiąca. Pamiętaj, że podane powyżej informacje żywieniowe są szacunkowe i mogą ulec zmianie w miarę przygotowywania większej ilości brzoskwiń. Z tego przepisu powstaje około filiżanki brzoskwiń w syropie. Robi też dobry syrop do polewania gofrów i naleśników.

Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z gotowaniem brzoskwiń, możesz użyć puszkarza. Możesz również użyć szybkowaru do gotowania. Zajmuje to mniej czasu niż gotowanie owoców. Musisz przygotować kanister, podgrzewając go przez co najmniej pół godziny. Należy również przygotować dużą miskę z wodą, w której będziemy myć brzoskwinie. Oprócz wody, trzeba przygotować miskę z wodą z lodem.

W robieniu brzoskwiniowego syropu prostego, można użyć brzoskwiń świeżych lub mrożonych. Następnie należy dodać cukier i gotować mieszaninę przez 10 do 15 minut. Przecedzić mieszaninę przez sitko o drobnych oczkach, aby usunąć wszelkie kawałki. Po przygotowaniu syropu, możesz go użyć do koktajli lub mrożonej herbaty. Innym sposobem na wykorzystanie syropu brzoskwiniowego jest posypanie nim świeżych naleśników z owocami.

Możesz przechowywać syrop w szczelnym pojemniku do dwóch tygodni. Kiedy już zrobisz syrop, możesz go użyć do przygotowania różnych napojów i deserów. Brzoskwinie w syropie to świetny dodatek do lemoniady lub lodów. Dobrze przechowuje się również w lodówce przez około dwa tygodnie. Jeśli chcesz przechowywać go dłużej, możesz dodać jeszcze kilka składników. Aby zachować brzoskwinie w syropie, należy regularnie sprawdzać ich jakość.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane