Jak zrobić grzane wino

Jednym z najłatwiejszych do zrobienia win domowych jest grzane wino. Jednak grzane wino może być wykonane z białego wina, jak również. Wiele marek sprzedaje wstępnie zmieszane grzane wino w butelkach, ale często są one zbyt sztucznie przyprawione i zbyt słodkie. Ten domowy przepis jest znacznie lepszy. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak zrobić własne pyszne grzane wino. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Szczęśliwego grzańca!

Możesz zacząć od przygotowania składników. Będziesz musiał namoczyć cukier w rumie, który można znaleźć w większości sklepów monopolowych. Upewnij się, że używasz wysokoprocentowego rumu, takiego jak Bacardi 151, ponieważ zapewni to, że cukier skarmelizuje się i zamieni w napój. Cukier powinien mieć temperaturę pokojową, gdy jesteś gotowy do podania napoju, i powinien być ciepły, ale nie gorący.

Jeśli robisz kilka partii grzanego wina na raz, możesz chcieć użyć średniej wielkości holenderskiego piekarnika lub garnka ze stali nierdzewnej. Te garnki dobrze utrzymują ciepło i są również estetyczne. Le Creuset o pojemności 3,5 kw. to doskonały wybór. Podczas gdy grzane wino może być wykonane w każdym rodzaju garnka, holenderski piekarnik jest idealny, ponieważ dobrze trzyma ciepło i wygląda atrakcyjnie podczas serwowania. Alternatywnie, można użyć wolnowaru. Wystarczy połączyć wszystkie składniki w wolnowarze i pozostawić go w cieple przez trzydzieści do godziny. Upewnij się, że włączasz wolnowar na najniższym ustawieniu, aby temperatura nie wzrosła zbytnio.

Jeśli chcesz szybko i łatwo przygotować grzane wino, możesz użyć wolnowaru. Urządzenia te ogrzewają płyny powoli i mogą być używane do przygotowania grzanego wina na przyjęcia. Gdy płyn osiągnie odpowiednią temperaturę, przecedzić go do poszczególnych kubków i podawać. Udekoruj pestkami granatu lub skórką pomarańczową. Doda to dodatkowy świąteczny akcent do twojego świątecznego przyjęcia. Możesz dodać więcej lub mniej cukru, w zależności od gustu.

Gdy już zdecydujesz, jakich składników użyć, możesz przygotować grzane wino. Następnie, dodaj przyprawy. Przyprawy do grzańca dodadzą czerwonemu winu świątecznego charakteru. Dodaj do mieszanki odrobinę miodu lub cynamonu i wymieszaj. Grzane wino to idealny napój do popijania w zimowych miesiącach. Zrób go w domu w tym sezonie świątecznym! Będziesz zadowolony! To łatwy sposób na serwowanie świątecznego napoju!

Gdy płyn jest gotowy, odcedź go. Grzane wino można podawać w szklankach do serwowania i przyozdobić dodatkowymi owocami i laskami cynamonu. Wolnowar to świetny sposób na przygotowanie tego świątecznego napoju. Wystarczy dodać więcej wina, jeśli jest zbyt gęsty. Po tym czasie będzie gotowy do podania! I równie łatwo jest podać grzane wino jako świąteczny napój! Możesz go nawet zrobić w Instant Pot, gdzie gotujesz całą mieszankę na wysokim ciśnieniu przez około minutę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane