Co robić, gdy sąsiedzi hałasują

Co robić, gdy sąsiedzi hałasują

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieszkaniu, czy w domu, jeśli martwisz się, że Twoi sąsiedzi hałasują, ważne jest, aby wiedzieć, co robić. Hałas może pochodzić od nowego psa sąsiada lub malucha sąsiada. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tą sytuacją jest dowiedzenie się więcej o przepisach dotyczących hałasu w Twoim mieście. Jeśli mieszkasz w budynku mieszkalnym, poproś biuro leasingowe o informacje. Być może będą oni w stanie skontaktować się z Twoim sąsiadem lub dać Ci wgląd w jego zachowanie.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z hałaśliwym sąsiadem jest podejście do niego z szacunkiem. Możesz być w stanie zdusić problem w zarodku jedynie przypominając sąsiadowi o lokalnych przepisach dotyczących hałasu. Jeśli sprawa jest poważniejsza, możesz chcieć zaangażować organy ścigania. Niektóre kompleksy mieszkaniowe mają zarządców na miejscu, którzy mogą porozmawiać z sąsiadem dla Ciebie. Możesz też skontaktować się z właścicielem mieszkania.

Dla tych, którzy wolą robić rzeczy na własną rękę, dobrą radą jest zrobienie pisemnego zapisu hałasu, na który się skarżysz. Pomoże to zarządcy nieruchomości i lokalnej policji w egzekwowaniu zasad najmu. Chociaż może to nie być najbardziej praktyczna metoda, to zwróci uwagę sąsiadów.

Prowadzenie dziennika zachowań sąsiada może być dużą pomocą na dłuższą metę. Jeśli zauważysz, że twój sąsiad robi ten sam hałas przez całą noc, nagraj czas, miejsce i głośność. Możesz nawet chcieć nagrywać filmy z wielu miejsc. Będzie to służyć jako dowód, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się pozwać sąsiada za spowodowanie hałasu, który zakłóca Twój sen.

Gdy jesteś przy tym, możesz chcieć poświęcić czas na sprawdzenie lokalnych rozporządzeń. Twoje miasto może mieć stronę internetową z linkami do rozporządzeń dotyczących hałasu. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie lokalnej biblioteki w poszukiwaniu książki na temat lokalnych przepisów. Możesz być zaskoczony tym, jak bardzo hałas jest tolerowany przez Twoich sąsiadów. W wielu przypadkach jedynym sposobem na zwrócenie uwagi sąsiada jest złożenie skargi. Możesz złożyć skargę do właściciela domu lub stowarzyszenia właścicieli domów. Te grupy mogą mieć większy sukces w nakłonieniu sąsiada do zaprzestania hałasowania.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z hałaśliwym sąsiadem jest upewnienie się, że znasz swoje prawa. Jeśli sąsiad powoduje, że źle sypiasz lub łamie przepisy dotyczące „zakłócania spokoju”, powinieneś skontaktować się z lokalną policją. Możesz również złożyć skargę w Agencji Ochrony Najemców.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z głośnym sąsiadem jest ustalenie, co robi, że robi hałas. Może to być kwestia tonu. Jeśli Twój sąsiad powoduje dużo hałasu, możesz zasugerować cichy czas lub przenieść jego aktywność do środka. Dobrze jest też nie spieszyć się. Próba rozwiązania problemu na własną rękę tylko zirytuje sąsiada.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane