Jak zrobić grzybnię ze starych grzybów

Najlepszym sposobem na zrobienie grzybni ze starych grzybów jest posadzenie grzybni grzyba w nawilżonym plastikowym lub kartonowym pojemniku. Pamiętaj, aby plastikowa osłona lub pojemnik miały kilka otworów do wentylacji. Po zasadzeniu grzybni, możesz rozpocząć warstwowanie grzyba. Owocowanie zajmie około dwóch tygodni. Oprócz tektury, użyj arkusza falistego lub płaskiego dla warstwy pod spodem.

Dla niebiesko-szarych i różowych ostryg, umieść kłody grzybni w ciepłym, zacienionym miejscu na cztery do ośmiu tygodni. Na tym etapie nie używaj żadnego sztucznego oświetlenia. Upewnij się, że kłody grzybni są podlewane co najmniej dwa do trzech razy dziennie, a po czterech do ośmiu tygodniach powinny być w pełni skolonizowane. Kiedy czapki spłaszczą się, nadszedł czas, aby je zebrać.

Aby przygotować grzybnię, potrzebujesz grzyba, trochę sterylnej wody i papieru. Możesz użyć mikroskopu, aby powiększyć odcisk, lub możesz użyć strzykawki, aby narysować odcisk zarodników bezpośrednio na papierze. Aby upewnić się, że odcisk zarodników grzyba jest sterylny, należy zagotować wodę dwa do trzech razy. Następnie przytrzymaj igłę strzykawki w płomieniu przez kilka sekund. Wówczas sterylna woda zostanie wciągnięta do korpusu strzykawki.

Najpierw wysterylizuj swoje podłoże. Aby wysterylizować swoje podłoże, możesz użyć szybkowaru lub patelni z wrzącą wodą. Upewnij się, że zabiłeś wszystkie mikroby, ponieważ wszelkie bakterie mogą wytworzyć wtórne kultury i zrujnować wzrost twojego grzyba. Po sterylizacji dokładnie schłódź podłoże i umieść je w odpowiednim podłożu. Aby wyhodować grzybnię, musisz stworzyć medium o wymiarach około 12 cali na 12 cali.

Aby zrobić grzybnię, połącz fusy z kawy z kubkiem słomy. Słoma powinna być oddzielona za pomocą pary odkażonych przyborów. Po zmieszaniu fusów z kawy i grzybni, powinieneś mieć całkowicie białą mieszankę po trzech tygodniach. Jeśli mieszanka kawy i grzybni nadal wygląda zielono, to prawdopodobnie dlatego, że grzybnia nie jest bardzo czysta, lub dlatego, że zmieszałeś fusy z zarodnikami pleśni.

Gdy grzybnia otrzymała niezbędne składniki odżywcze, nadszedł czas na uprawę grzybów. Podłoże do uprawy potrzebuje ciepłych temperatur i wilgoci, aby wytworzyć grzybnię. Utrzymuj temperaturę około 55-60 stopni Fahrenheita lub 18 stopni Celsjusza. Upewnij się, że gleba jest wilgotna, ale nie pozwól jej wyschnąć. Od czasu do czasu zraszaj ją. Jeśli robi się zbyt sucho, czas przykryć grzybnię ziemią.

Może być trudno wyhodować grzybnię z końcówek starych grzybów, ale ta metoda ma kilka korzyści. Grzyby rosną szybciej z grzybni niż z zarodników, a grzybnia na starych grzybach może być wykorzystana do ich odrastania z kupionych w sklepie grzybów. Grzybnia na starym grzybie może być wykorzystana do wyhodowania świeżych grzybów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane