Jak zrobić bimber z ziemniaków

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z jakpodlaczyc.pl

Kilka lat temu odkryłem, jak zrobić bimber z ziemniaków. Dopiero gdy spróbowałem, zdałem sobie sprawę, że jest to łatwe! Mogłem użyć jęczmienia słodowego lub ziemniaków. Proces jest taki sam, a jedyną różnicą jest rodzaj bazy, której używasz. Jeśli chcesz zrobić większą partię, możesz zwiększyć ilość każdej bazy. Zalecałbym również użycie cukru stołowego w przepisie. Pół galonowa partia da około 50% alkoholu objętościowo.

Aby zrobić ziemniaczaną whisky, najpierw trzeba ugotować ziemniaka i zrobić zacier. Proces ten trwa tydzień lub dwa. Będziesz potrzebował 2,5 funta ziemniaków i 5 galonowych wiader. Następnie będziesz potrzebował 20 funtów cukru i 20 funtów gorącej wody. Wymieszaj te dwie rzeczy razem i mieszaj, aż ziemniaki staną się miękkie i zmasakrowane. Możesz również dodać 12 uncji pasty pomidorowej i sok z jednej dużej cytryny do ziemniaków.

Przepis na bimber na bazie ziemniaków wzywa do mniej więcej takiej samej ilości ziemniaków, jak byś miał mączkę kukurydzianą. Zanim dodasz ziemniaki do przepisu, powinieneś je obrać, aby skrobia w nich zawarta była wystawiona na działanie drożdży i cukru podczas procesu fermentacji. Dodanie nieobranych ziemniaków uniemożliwi proces fermentacji, ponieważ skórki będą blokować cukry. Jeśli nie obierzesz ziemniaków, będziesz musiał użyć mąki kukurydzianej w przepisie.

Po zakończeniu fermentacji będziesz musiał przefiltrować powstały płyn. Jeśli użyjesz wysokiej jakości poteen, powinieneś uzyskać około 80-85% pożądanego bimbru. Dolna część wiadra powinna zostać wyrzucona. Może ona mieć nieprzyjemny smak. Chociaż robienie bimbru jest bezpieczne, ważne jest, aby przestrzegać odpowiednich wytycznych. Irish Buzz zaleca bezpieczne robienie bimbru.

W Irlandii przepisy na bimber mają długie listy składników. Jakość bimbru jest bardzo zróżnicowana. Może to być zarówno eliksir bogów, jak i śmierć pijącego w kieliszku. Dobry przepis na bimber jest wszechstronny i łatwy do stworzenia. I nie zapominaj o eksperymentowaniu! Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś bimbru, czas spróbować.

Kompletny zestaw do produkcji bimbru zapewni Ci wszystkie niezbędne urządzenia. Wiele z tych zestawów możesz znaleźć w sieci. Łączą one wysokiej jakości składniki i sprawiają, że bimbrownictwo jest zabawne i łatwe. Appalachian Easy to Use Complete Distillation Kit zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić swoją pierwszą partię bimbru. Zawiera nawet duży garnek do gotowania. Posiada wbudowany termometr i działający still.

Istnieją różne rodzaje przepisów na wódkę ziemniaczaną. Niektóre wymagają dodania cukru, podczas gdy inne nie. Puryści nie używają cukru, a inni dodają go, aby zwiększyć wydajność. Jednak niektóre stare rosyjskie przepisy wzywają do dodania cukru. Jednak dobrym pomysłem jest dodanie cukru w przypadku, gdy próbujesz zrobić wódkę ziemniaczaną. Z partii wódki ziemniaczanej uzyskamy około 2L wódki 50%.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane