Co zrobić, gdy laptop jest głośny

Co zrobić, gdy laptop jest głośny

Niezależnie od tego, czy pracujesz na nowym laptopie, czy masz starą maszynę, powinieneś wiedzieć, co zrobić, gdy laptop jest głośny. Głośny laptop może wskazywać na problemy z dyskiem twardym lub systemem, a to może wpływać na wydajność pracy. Istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu, ale najpierw musisz wiedzieć, co jest przyczyną hałasu.

Gdy laptop się przegrzewa, wentylator może hałasować. Niektóre laptopy są bardziej podatne na głośny szum wentylatora niż inne. Może się również okazać, że wentylator jest głośny, ponieważ jest pod nadmiernym obciążeniem. W takim przypadku można zmienić ustawienia laptopa, aby zmniejszyć moc wyjściową wentylatora. Możesz również wyczyścić otwory wentylacyjne laptopa, aby pomóc wentylatorowi pracować bardziej wydajnie.

Nie jest tajemnicą, że laptopy mogą się z czasem zakurzyć. Mimo to ważne jest, aby regularnie czyścić komputer, aby utrzymać kurz na minimalnym poziomie. Aby wyczyścić laptopa, należy zdjąć jego obudowę i klawiaturę. Możesz również użyć puszki sprężonego powietrza, aby wyczyścić otwory wentylacyjne. Należy tylko uważać ze sprężonym powietrzem i nie kierować go bezpośrednio do laptopa. Może to spowodować wybuch aerozoli, co nie jest dobrą rzeczą.

Jeśli nie jesteś pewny swojej zdolności do czyszczenia laptopa, dobrym pomysłem może być zatrudnienie kogoś. Możesz również sprawdzić u producenta laptopa, czy oferują jakieś dokumenty serwisowe. Jeśli nie, możesz dowiedzieć się więcej, sprawdzając stronę internetową producenta lub kontaktując się z firmą taką jak HP lub Lenovo.

Trzymanie laptopa na biurku lub na poduszce może zmniejszyć ilość powietrza, które wentylator może wywietrzyć. Należy również upewnić się, że otwory wentylacyjne są skierowane na bok, a nie bezpośrednio na ścianę. Idealnie byłoby zostawić co najmniej dwa cale przestrzeni między laptopem a ścianą. Pomoże to w schłodzeniu laptopa.

Możesz również uzyskać aktywną podstawkę chłodzącą dla laptopa, aby poprawić przepływ powietrza. Dzięki temu laptop będzie działał chłodniej i zmniejszy się hałas. Dodatkowo możesz zwiększyć izolację wokół komputera.

Oprócz powyższych wskazówek, powinieneś również wyczyścić swój wentylator. Poprawi to żywotność laptopa i zmniejszy ilość hałasu, jaki robi wentylator. Możesz również kupić SpeedFan, aby dostosować ustawienia wentylatora. Ponadto możesz chcieć wymienić gumowe nóżki na laptopie, które mogą pomóc w bardziej wydajnej pracy wentylatora.

Dobrym pomysłem jest również zamknięcie wszystkich programów, których nie potrzebujesz. Jeśli używasz laptopa do pracy, powinieneś wykonać kopię zapasową swoich danych, zanim zaczniesz pracować na dysku twardym. Ma to na celu uniknięcie utraty danych w przypadku awarii dysku twardego.

Gdy jesteś przy tym, nie wylewaj żadnych płynów na wentylator. Możesz również wyczyścić złącza na wentylatorze za pomocą szmatki. Jeśli to nie pomoże, możesz rozważyć wymianę wentylatora.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane