Jak zrobić nuggetsy w piekarniku

Pierwszym krokiem do przygotowania nuggetsów w piekarniku jest pokrycie ich pożądaną powłoką. Aby upewnić się, że powłoka nie zejdzie w piekarniku, możesz spryskać kurczaka PAM-em. Odczekaj pięć minut, aby powłoka w pełni przyległa do kurczaka. Gdy już będą pokryte, piecz je aż staną się złotobrązowe, a najgrubsza część osiągnie około 165 stopni. Podawaj z wybranym przez siebie sosem do maczania.

Gdy nuggetsy z kurczaka zostaną pokryte mąką i jajkiem, możesz rozpocząć proces panierowania. Zanurz je w mieszance jajek, a następnie w mieszance okruchów. Gdy kurczak jest już równomiernie pokryty, umieść go na blasze do pieczenia wyłożonej papierem pergaminowym. Pokryj spód blachy oliwą z oliwek i spryskaj wierzch kurczaka. Piecz nuggetsy przez 15 minut. Przewróć je na drugą stronę i powtórz proces. Kiedy kurczak jest złotobrązowy i chrupiący, jesteś gotowy, aby go podać!

Możesz użyć tłuczka lub wałka do rozbijania kawałków kurczaka na cienką grubość. Garnek może być również używany jako waga do wbijania kawałków do cienkiej konsystencji. Gdy kurczak jest wbity, powinieneś mieć nuggetsy z kurczaka, które są około jednego cala grubości, ale nie za cienkie. Aby przygotować nuggetsy z kurczaka w piekarniku, pokrój pierś z kurczaka w kostkę na kawałki wielkości kęsa. Po tym, przykryj je folią cling i posyp solą, czosnkiem w proszku, cebulą w proszku, pieprzem cayenne i mielonym czarnym pieprzem.

Możesz również zrobić nuggetsy z kurczaka z wyprzedzeniem i zamrozić je do późniejszego wykorzystania. Po prostu upiecz je w temperaturze 400 stopni F przez 30 minut lub tak i będziesz miał zdrowy posiłek na swoich rękach. Zachowują się dobrze w zamrażarce do 2 miesięcy! Następnie zamroź je w plastikowych torbach lub opakowaniach do późniejszego użycia. Możesz również podwoić lub potroić przepis i cieszyć się pysznymi nuggetsami z kurczaka przez długi czas!

Jeśli szukasz zdrowszej wersji nuggetsów z kurczaka, zdecyduj się na pieczone nuggetsy z kurczaka. Ten przepis na nuggetsy z kurczaka wykorzystuje zdrowe składniki, takie jak bułka tarta panko, tarty parmezan i pierś z kurczaka. Wystarczy zanurzyć nuggetsy z kurczaka w panierce i piec je w piekarniku przez około 3 minuty. Po tym czasie możesz podawać nuggetsy z wybranym przez siebie sosem!

Kurczakowe nuggetsy są zdrowe i pyszne. Te nuggetsy z kurczaka są świetnym jedzeniem na palec do zanurzenia w sosie i są świetnym sposobem na zaspokojenie głodu! Nuggetsy z kurczaka są również świetne z frytkami w piekarniku. Możesz użyć piersi z kurczaka bez kości bez skóry do nuggetsów. Jeśli chcesz zrobić udka z kurczaka, będziesz musiał je piec przez dłuższy czas.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane