Jak zrobić dysze do piaskarki

Jeśli chcesz zrobić dysze do piaskarki, musisz najpierw zdecydować, jakiego materiału użyć. Ceramiczna dysza w kształcie stożka ma 3-3/4 cala długości i około 1-1/8 cala średnicy. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz używać ceramicznej końcówki, która jest około trzy razy większa niż ziarno, którego używasz. To dlatego, że będziesz stosować drobny strumień materiału ściernego do powierzchni.

Twardość materiału używanego do dysz będzie zależeć od ich składu. Twardszy materiał będzie trwał dłużej, ale będzie również droższy do wymiany. Materiał ten jest również podatny na pękanie w przypadku narażenia na szorstką obsługę. Trzy podstawowe rodzaje dysz z węglików spiekanych to: bor, węglik krzemu i węglik wolframu. Ten ostatni jest tańszy, lżejszy i bardziej odporny na uderzenia.

Generalnie, wysokiej jakości dysze do piaskowania są wyposażone w spryskiwacz dyszy. Ta myjka pomoże zapobiec zużyciu dyszy przy wężu do czyszczenia strumieniowego. Jeśli masz dyszę z powłoką z węglików spiekanych, pamiętaj, aby używać jej razem z nią. Jeśli uchwyt dyszy nie jest zaprojektowany z podkładką dyszy, dysza nie będzie dobrze pasować do węża.

Dysze piaskarki mogą wpływać na objętość ścierniwa, zastosowane ciśnienie i wzór strumienia. Oprócz rozmiaru otworu, kształty dysz mogą również wpływać na ilość ścierniwa, które jest wystrzeliwane. Na przykład dysza z prostym otworem będzie przyspieszać cząstki ścierniwa do wąskiego, skoncentrowanego wzoru.

Dysze Venturiego, których rozbieżne i zbieżne końce są ustawione pod kątem, wytwarzają duży wzór strumienia i jednolity rozkład cząstek. Poprawiają one wydajność o 40% i wymagają mniej ścierniwa niż dysze z prostym otworem. Z kolei dysza podwójnie zwężona to dysza de Laval z bardzo szerokim otworem wyjściowym i otworem na jej rozbieżnym końcu. Ekstra szeroki otwór w konstrukcji dyszy powoduje rozszerzenie strumienia powietrza atmosferycznego, tworząc duży wzór strumienia. Zwiększa to również szybkości czyszczenia strumieniowego.

W celu zwiększenia efektywności procesu czyszczenia strumieniowego dysza powinna odpowiadać wartości znamionowej CFM sprężarki powietrza. Przy wyborze dyszy ważne jest również uwzględnienie materiału, z którego wykonana jest wkładka. Na przykład, dysza z węglika wolframu nie będzie trwała przy użyciu ścierniwa z tlenku aluminium. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wielkość sprężarki powietrza. Powinien on być również dopasowany do rozmiaru otworu dyszy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane