Co robić, gdy pęknie hemoroid

Co robić, gdy pęknie hemoroid

W zależności od rodzaju hemoroidów, hemoroidy, które pękają mogą powodować wiele bólu i dyskomfortu. Mogą również powodować krwawienie i jasnoczerwoną plamę krwi w muszli klozetowej. Ból może trwać przez kilka minut lub nawet sekund. Hemoroidy, które pękają nie są bardzo częste. Mogą być jednak spowodowane przez wiele różnych czynników i powinny być leczone tak szybko, jak to możliwe. Nieleczone hemoroidy mogą stać się bardziej problematyczne.

Pękające hemoroidy mogą być bolesne, a nawet niebezpieczne, jeśli pozostaną nieleczone. Mogą spowodować trwałe uszkodzenie zwieracza. Mogą również powodować nietrzymanie moczu. Dodatkowo mogą powodować ból i dyskomfort w okolicy odbytu. Istnieje wiele sposobów leczenia hemoroidów, które pękają. Należą do nich domowe sposoby, leczenie miejscowe oraz operacja.

Jeśli hemoroid jest spowodowany zaparciami, może być konieczne spożywanie diety z dużą ilością błonnika. Może być również konieczne picie dużej ilości wody, aby pomóc zmiękczyć stolec. Te środki zaradcze mogą również zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaparć. Ważne jest również, aby unikać napinania się podczas wypróżnień, ponieważ może to prowadzić do dodatkowego nacisku na hemoroidy.

Aby pomóc w leczeniu hemoroidów, może być konieczna kąpiel sitz. Kąpiel sitz to łatwy, skuteczny sposób na zwiększenie przepływu krwi do dotkniętego obszaru i zmniejszenie stanu zapalnego. Aby wykonać kąpiel sitz, napełnij wannę ciepłą wodą, a następnie zanurz obszar odbytu na 15 do 20 minut. Ciepła woda zwiększy przepływ krwi do hemoroidu, co pomoże przyspieszyć proces gojenia. Możesz również spróbować zastosować miejscowo maść na dotknięty obszar, aby pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny.

Jeśli hemoroid pęknie i spowoduje krwawienie, ważne jest, aby natychmiast oczyścić ten obszar. Hemoroidy, które pękają nie powinny krwawić przez ponad dziesięć minut. Jeśli hemoroid krwawi często, należy udać się do pracownika służby zdrowia w celu dalszego leczenia. W zależności od rodzaju hemoroidu, lekarz może również zalecić operację.

Niezależnie od tego, czy hemoroidy, które pękają są spowodowane zaparciami, problemem zewnętrznym, czy stanem medycznym, mogą być bardzo bolesne i niewygodne. Możesz również doświadczyć intensywnego swędzenia i pieczenia w tym obszarze. Hemoroidy, które pękają mogą również nadal krwawić między wypróżnieniami. Objawy te mogą być rozpraszające, zwłaszcza gdy próbujesz wykonywać swoje codzienne nawyki higieniczne. Ważne jest, aby podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka hemoroidów, które pękają, w tym unikanie napięcia podczas wypróżnień. Może być również konieczne przyjmowanie leków narkotycznych, aby kontrolować ból.

Hemoroidy, które pękają mają potencjał do spowodowania zakrzepu krwi. Skrzep może być niebezpieczny, ponieważ może prowadzić do niedociśnienia, a nawet wstrząsu. Aby zapobiec zakrzepom krwi, należy pić co najmniej osiem do dziesięciu szklanek wody dziennie i unikać picia alkoholu lub przyjmowania środków pobudzających. Ponadto należy stosować zbilansowaną dietę. Oprócz picia dużej ilości wody, powinieneś również unikać dużych ciężarów i ćwiczeń, które mogą obciążać dolną część brzucha.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane