Co robić, gdy ktoś jest pijany

Co robić, gdy ktoś jest pijany

Próbując dowiedzieć się, co zrobić, gdy ktoś jest pijany, może być przerażającym doświadczeniem, ale są sposoby, aby mu pomóc. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest zadzwonienie pod numer 911. Policja wyśle lokalnych ratowników, którzy będą mogli pomóc Tobie i Twojemu przyjacielowi.

Czekając na reakcję pogotowia, powinieneś spróbować skłonić kogoś do udania się w bezpieczne miejsce. Następnym krokiem jest powstrzymanie tej osoby od picia. Dzięki temu osoba ta będzie bezpieczna i zdrowa.

Kiedy osoba jest pijana, może nie reagować na dotyk bliskiej osoby, lub może przemykać swoje słowa. Może być również agresywna. Używanie brutalnej siły do powstrzymania osoby pijącej może nie być dobrym pomysłem. Należy raczej starać się zachować spokój. Kiedy pijana osoba jest agresywna, może to prowadzić do dalszego picia. Staraj się trzymać z dala od nich, zwłaszcza gdy prowadzą samochód.

Jeśli osoba jest nadal niespójna, lub jeśli wydaje się, że cierpi na zatrucie alkoholowe, następnym krokiem jest zabranie jej do szpitala. Tam będą one monitorowane do czasu, aż alkohol opuści ich system. Nie będą mogli prowadzić samochodu, dopóki nie zostaną zbadani przez lekarza. Jeśli będą już prowadzić samochód, zostaną aresztowani.

Jeśli osoba jest nieprzytomna, należy spróbować ułożyć ją w pozycji odzyskiwania. Pozycja ta uchroni ją przed przewróceniem się na brzuch, co może doprowadzić do zadławienia. Pozwoli to również na monitorowanie jej pod kątem problemów z oddychaniem.

Po ułożeniu osoby w pozycji do odpoczynku, należy ją monitorować przez co najmniej 10 minut. Osoba powinna być utrzymywana w cieple i należy upewnić się, że oddycha. Jeśli osoba nie oddycha, należy wezwać karetkę pogotowia.

Po monitorowaniu osoby przez co najmniej 10 minut, można ją zabrać w bezpieczne miejsce. Należy również zabrać ją do szpitala, jeśli ma napady padaczki. Powinieneś również mieć wyznaczonego kierowcę.

Jeśli podejrzewasz, że osoba jest pijana, a próbowałeś już tych kroków, powinieneś zadzwonić pod numer 911, aby zgłosić incydent. Należy to zrobić bez robienia sceny. Nie obawiaj się, że zranisz czyjeś uczucia i pamiętaj, że możesz uratować życie. Policja jest po to, aby pomóc, więc nie bój się.

Powinieneś również spróbować nakłonić kogoś do zjedzenia czegoś. Jeśli dasz im jedzenie, przestaną pić. Jeśli nie zjedzą, alkohol zacznie działać na ich system i zaczną się czuć źle. Może być również konieczne picie napojów sportowych, aby zastąpić elektrolity, które są tracone podczas picia.

Jeśli musisz poprosić kogoś o klucze po spożyciu alkoholu, powinieneś zrobić to spokojnym głosem. Nie chcesz robić scen i nie powinieneś sprawiać wrażenia, że osoba ta jest słaba. Nie należy również sprawiać wrażenia, że dana osoba została oszukana.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane