Co robić, gdy się zakocham

Co robić, gdy się zakocham

Podczas wczesnych etapów związku, mózg uwalnia różne substancje chemiczne, aby połączyć was dwoje. Należą do nich dopamina, oksytocyna i inne substancje chemiczne w mózgu, które pomagają ci związać się z osobą, z którą się spotykasz. Oprócz zwiększenia nastroju, te reakcje chemiczne mogą sprawić, że poczujesz się bliżej swojego partnera.

Klasycznym objawem zauroczenia jest zatracenie się w oczach partnera. Często towarzyszy temu przyspieszone bicie serca. Jednak najlepszą rzeczą do zrobienia, gdy się zakochasz, jest zachowanie zimnej krwi. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, od spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną do spędzania czasu w samotności, aby zmniejszyć stres. Jest to również idealny czas, aby dowiedzieć się, kim jesteś jako osoba.

Ważne jest również, aby uznać, że nie jesteś jedyną osobą, która się zakochuje. W rzeczywistości niektórzy ludzie wymagają pudełek do sprawdzenia, zanim zobowiążą się do związku. W najlepszym przypadku będziesz w stanie znaleźć kogoś, kto dzieli te same zainteresowania co ty. To może sprawić, że romantyczny związek będzie jeszcze bardziej zabawny.

Jeśli nadal jesteś singlem, możesz chcieć podjąć wysiłek, aby spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Pozwoli ci to dowiedzieć się, kim jesteś i jak chcesz być w przyszłości. Możesz również rozważyć pójście na randkę samemu. To nie jest rzadkością dla kogoś, aby mieć crush na kogoś innego, ale nie wiem, jak przejść o coraz związek zaczął. Możesz również wypróbować randki online, aby znaleźć kogoś, z kim możesz spędzić swój wolny czas.

Kiedy znajdziesz kogoś, kogo przyciągasz, ważne jest, aby jak najlepiej wykorzystać czas, który macie razem. Poświęć czas, aby upewnić się, że skupiasz się na potrzebach partnera, a nie na swoich własnych. Może to prowadzić do zdrowszego związku i bardziej dojrzałej emocjonalnie osoby.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest rozpoczęcie tradycji. Mogą one być proste jak otwieranie prezentu świątecznego w Wigilię. Jeśli jednak jesteś w stanie stworzyć tradycję, na którą oboje czekacie z niecierpliwością, będzie to doskonały sposób na pokazanie partnerowi, jak bardzo ci na nim zależy. Możesz również spróbować wieczoru randkowego w nowej restauracji lub w kinie.

Jeśli nie jesteś pewien swoich uczuć, zastanów się nad tym pytaniem: co sprawiło, że tak się czujesz? Odpowiedź prawdopodobnie będzie czymś bardziej złożonym niż błyskotliwy prezent czy kolacja na mieście. Może to być coś głębszego, jak na przykład nieporozumienie lub błędne przekonanie.

Możesz chcieć skonsultować się z ekspertem od relacji lub dwoma, aby uzyskać więcej wskazówek na temat tego, co zrobić, gdy się zakochasz. Mogą pomóc ci zidentyfikować najważniejsze aspekty związku i pokazać, jak zrobić następny krok. Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, czego chcesz i jak chcesz być w swoim życiu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane