Jak zrobić zmywacz do paznokci w domu

Możesz użyć olejków eterycznych jako zmywacza do paznokci. Grejpfrut, słodka pomarańcza i olejek cytrynowy to naturalne środki przeciwbakteryjne. Olejek eteryczny z cytryny jest bogaty w witaminę C i zawiera d-limonen, przeciwutleniacz. Kolejnym często stosowanym składnikiem jest alkohol, ale tylko do stosowania miejscowego. W przeciwieństwie do olejków eterycznych, alkohol może zaszkodzić skórze, gdy jest na niej stosowany. Więc użyj go oszczędnie.

Inny skuteczny naturalny zmywacz do paznokci to mieszanina octu i soku z cytryny. Możesz znaleźć zarówno cytrynę, jak i ocet w supermarketach. Możesz moczyć swoje paznokcie w ciepłej wodzie przez 10-15 minut przed usunięciem lakieru do paznokci. Pomaga to szybciej usunąć lakier do paznokci. Po namoczeniu paznokci w mieszaninie, zanurz w niej wacik i wytrzyj. W razie potrzeby powtórz ten proces. Jeśli lakier do paznokci jest naprawdę trudny do usunięcia, możesz spróbować namoczyć je w letniej wodzie przed użyciem środka.

Innym wspólnym składnikiem jest nadtlenek wodoru, łagodny środek antyseptyczny. Ten składnik rozpuszcza polski i uwalnia tlen do powietrza. Tylko upewnij się, że rozcieńczasz go dokładnie i masujesz go rękami. Ten roztwór może być ostry i może uszkodzić paznokieć, więc najlepiej unikać zbyt wiele. Następnie możesz użyć pilnika do paznokci, aby spiłować lakier do paznokci. Te wskazówki pomogą Ci usunąć lakier do paznokci bez uszkadzania go.

W przeciwieństwie do tradycyjnych zmywaczy do paznokci, domowe zmywacze do paznokci są wolne od acetonu, ostrej substancji chemicznej, która może podrażniać skórę i paznokcie. Aceton może również pozbawić nas naturalnych olejków i spowodować podrażnienie skórek. Gliceryna jest doskonałym substytutem acetonu w zmywaczach do paznokci, ale nie czyszczą one paznokci tak jak komercyjne zmywacze. Zrób własny zmywacz w domu i bądź swoim własnym najlepszym przyjacielem!

Jeśli nie chcesz używać komercyjnego produktu, możesz użyć alkoholu do wcierania. Jest on łagodniejszy niż sok z cytryny i mniej ostry niż ocet i inne produkty komercyjne. Alkohol zawiera również właściwości antybakteryjne, które mogą leczyć infekcje. Innym sposobem na wykorzystanie alkoholu jest moczenie paznokci w letniej wodzie. To rozwiązanie pomoże usunąć wszelkie lakiery z paznokci i skórek. Nie jest konieczne rozcieńczanie alkoholu, ale powinieneś użyć alkoholu do tarcia z równą proporcją wody.

Jest wiele powodów, aby spróbować swoich sił w robieniu własnego zmywacza do paznokci. Oprócz tego, że jest to świetna alternatywa dla kupowania komercyjnie dostępnych zmywaczy do paznokci, jest wolny od acetonu i ma dodatkową zaletę poprawy zdrowia paznokci. Wszystkie naturalne składniki, takie jak olej kokosowy, sok z cytryny i alkohol do tarcia, tworzą produkt i przechowują go w małym szklanym słoiku. Będziesz zaskoczony różnicą!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane