Jak zrobić szczawiki do słoików

Aby w pełni wykorzystać możliwości szczawika, należy zapewnić mu odpowiednie warunki środowiskowe. Najlepszym miejscem dla szczawika jest jasne, pośrednie miejsce, które otrzymuje poranne i popołudniowe światło słoneczne. Nigdy nie należy sadzić go w ciemnym miejscu, ponieważ spowoduje to gnicie korzeni i wydłużenie fototropizmu. Okno w północnym lub wschodnim pokoju jest idealne, podobnie jak słoneczny ogród zimowy.

Najczęściej spotykana roślina Oxalis występuje w trzech odmianach. Pierwsza z nich, Oxalis triangularis, ma sercowate liście z trzech stron, siedzące symetrycznie na ogonku. Liście te wyglądają jak trzy motyle połączone noskami. Można je kupić w każdym lokalnym sklepie ogrodniczym i posadzić kilka centymetrów pod ziemią. W ciągu jednego do dwóch tygodni powinny pojawić się nowe liście. Możesz podzielić roślinę lub zachować ją w stanie nienaruszonym, aby była zwarta.

Możesz zasadzić cebulę szczawiu, umieszczając ją w szklanym słoiku i pozwalając jej rozwinąć korzenie. Po tym, możesz przesadzić go do innego szklanego słoika lub słoika mason. Należy upewnić się, że słoik lub butelka jest dobrze odwodniona, aby zapewnić, że żarówka ma odpowiednią ilość światła. Ponadto, cebulki Oxalis mogą być uprawiane w pomieszczeniach i są zazwyczaj odporne na zimno w strefach sześć i więcej.

Kiedy sadzić Oxalis, upewnij się, że sadzisz je na wiosnę. To zbiegnie się z ich okresem kwitnienia. Wiele gatunków kwitnie między wiosną a latem, a kilka kwiatów powtarza się w jesieni. Sadzenie na wiosnę da najlepsze rezultaty, ale może to potrwać do ośmiu lub dziesięciu tygodni, aby pojawiły się kwiaty. Możesz sadzić je w grupie, dzięki czemu będziesz miał kwiaty przez cały rok.

Aby uprawiać Oxalis w pomieszczeniach, możesz kupić cebulkę. Możesz uprawiać ją w doniczce i używać do celów ozdobnych, ale nadal będziesz musiał zapewnić zapylenie, aby prawidłowo kwitła. Po otrzymaniu cebulek zimą, można je posadzić w domu w miejscu wolnym od mrozu do wiosny. Roślinę można przesadzić na wiosnę, gdy pogoda zmieni się na chłodną.

Purple Shamrock to wyjątkowa roślina o niezwykle kolorowym ulistnieniu. Otwiera się ona pod wpływem światła i daje złudzenie motyli unoszących się wokół rośliny. Pochodzi z południowej Ameryki Południowej, jest również znany jako „roślina miłości” i „fałszywy shamrock”. Ta roślina jest inwazyjna dla stanów o ciepłej pogodzie, takich jak Luizjana i Floryda. Jeśli zdecydujesz się posadzić ją w doniczce, upewnij się, że zrobisz to ostrożnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane