Jak zrobić olej z piwonii

Piwonia to egzotyczny kwiat o długiej historii w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jej olejek eteryczny, hydrozol i absolut występują naturalnie. Jednak trudno jest znaleźć olejek piwoniowy i inne produkty z niego wytwarzane. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie suszonych pąków piwonii i korzeni piwonii białej, które mają długą historię w tradycyjnej medycynie chińskiej. Oba te składniki stanowią wspaniałe dodatki do wielu zabawnych mikstur.

Olej z piwonii jest przejrzystym, złotym olejem, który jest praktycznie bezwonny i zawiera wysokie stężenie kwasu alfa linolowego. Luksusowe firmy kosmetyczne używają oleju z piwonii do różnych korzyści związanych z pielęgnacją skóry. Jest pakowany w butelki z bursztynowego szkła, które zapewniają wysoki poziom ochrony przed światłem i zwiększają trwałość produktu. Olej z piwonii jest szczególnie korzystny dla skóry wrażliwej i mówi się, że rozjaśnia hiper pigmentację.

Aby zrobić olej z piwonii, podgrzej płatki piwonii w kąpieli wodnej przez piętnaście do trzydziestu minut. Podczas gdy płatki pozostają miękkie, użyj małego noża non-serrated do uwolnienia płatków. Następnie należy przecedzić olej z piwonii i odrzucić płatki. Olejek można następnie dodać do bazy mydlanej. Po zakończeniu, ciesz się pachnącą piwonią kąpielą i produktami do pielęgnacji ciała!

Używając ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, obecny wynalazek może promować rozkład ścian komórek roślinnych i przemieszczać aktywne centrum enzymów. Pomaga również enzymom połączyć się lepiej z substratem, a ściany komórkowe kwiatu Tree Peony zapadają się szybciej. Wewnątrzkomórkowy olejek eteryczny z piwonii może szybko wejść do rozpuszczalnika. Częstotliwość ultradźwiękowa znacznie zmniejszyła czas ekstrakcji i zwiększyła wydajność oleju z piwonii. Tak więc, proces może trwać tylko kilka minut, ale wyniki końcowe są imponujące.

Gdy już zrobisz napar z kwiatów, płatki powinny być namoczone w oleju do 24 godzin. Aby uzyskać maksymalny efekt, użyj niemetalowego pojemnika. Proces ten pozwoli uzyskać pachnący, świeży olejek, który nie jest zbyt mocny. Należy jednak zadbać o to, aby kwiaty były wysuszone przed gotowaniem ich w oleju. Olejek z płatków kwiatów wytrzyma około roku i może być przechowywany przez wiele lat.

Jeśli chodzi o uprawę piwonii, najlepszym czasem na ich sadzenie jest jesień. Jeśli pozwoli się im przejść w stan spoczynku na zimę, będą się samosiejkami w lasach. Aby uprawiać rośliny od nasion do dojrzałości, należy zasadzić całą bryłę korzeniową, pozostawiając około dwóch stóp między roślinami. Może się to wydawać dużą ilością, ale zdrowe piwonie powinny dotykać liści w ciągu kilku lat.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane