Co robić, gdy boli ręka

Co robić, gdy boli ręka

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z lekcjerysunku.edu.pl

Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu łagodnego czy silnego bólu dłoni i nadgarstka, istnieje wiele sposobów na leczenie objawów. Niektóre z najczęstszych przyczyn bólu dłoni i nadgarstka to zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów i inne schorzenia.

Objawy zapalenia stawów obejmują obrzęk i sztywność stawów. Objawy mogą się pogorszyć z czasem, więc ważne jest, aby szukać pomocy medycznej tak szybko, jak to możliwe. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić operację, aby złagodzić ból i stan zapalny. W zależności od rodzaju zapalenia stawów, które masz, lekarz może również przepisać leki, które pomogą Ci zarządzać stanem.

W niektórych przypadkach, lekarz może zalecić noszenie rękawicy na zapalenie stawów, aby zmniejszyć objawy. Ból może być również złagodzony przez noszenie okładu z lodu. Możesz przykładać okład z lodu do chorego miejsca kilka razy dziennie, ale pamiętaj, aby unikać dotykania skóry okładem z lodu. Jeśli masz poważny uraz, możesz również otrzymać receptę na usztywnienie ręki, aby zmniejszyć obrzęk.

Oprócz stosowania okładów z lodu, możesz również stosować ciepłe okłady, aby złagodzić ból i obrzęk. Możesz również ogrzać rękę za pomocą butelki z ciepłą wodą lub poduszki grzewczej. Należy używać ściereczki lub ręcznika do herbaty, aby chronić skórę przed poparzeniem.

Zapalenie może również powodować ból dłoni i nadgarstka. Ścięgna i więzadła ciała mogą być również przyczyną bólu. Ścięgna to małe kawałki tkanki łącznej, które łączą mięśnie z kośćmi. Ścięgna mogą utknąć lub rozerwać się po poddaniu ich urazowi. Kiedy ścięgna rozrywają się, nie są już w stanie wyprostować czubka palca. Ponadto, ścięgna mogą się rozciągać, gdy są mocno uderzone. Jeśli ścięgno rozrywa, może to powodować ból, obrzęk i drętwienie.

Ból w dłoniach może być również spowodowany przez szereg schorzeń, takich jak tendinoza de Quervaina. Stan ten występuje najczęściej u kobiet w wieku od 40 do 60 lat. Dochodzi do niego, gdy ścięgna w nadgarstku i dłoni ulegają zapaleniu. Lekarz może przepisać leki lub zastrzyk kortykosteroidowy w celu leczenia tego stanu. Może być również konieczne noszenie szyny, aby pomóc wspierać dotknięty obszar.

Jeśli ból nie ustępuje lub nasila się, może być konieczna wizyta u lekarza lub specjalisty od dłoni. Najlepszym sposobem na znalezienie lekarza jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który może skierować Cię do specjalisty.

Jeśli masz silny ból ręki, lekarz lub specjalista od ręki może zalecić operację. Leczenie chirurgiczne może obejmować sztuczne implanty zastępujące stawy, które uległy uszkodzeniu. Część zdrowego ścięgna może zostać wykorzystana do przywrócenia funkcji ręki.

Jeśli ból w rękach nie ustępuje, być może cierpisz z powodu bólu nerwów. W niektórych przypadkach, nerwy w szyi, ramionach i barkach mogą ulec zapaleniu i powodować ból w rękach. Jeśli nerwy są dotknięte, Twoja ręka i nadgarstek mogą również zdrętwieć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane