Jak zrobić ombre na czarnych włosach

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z lekcjerysunku.com.pl

Chcesz się dowiedzieć jak zrobić ombre na czarnych włosach? Jeśli w przeszłości zdarzyło Ci się źle wykonać ombre, istnieje kilka prostych sztuczek, które pomogą Ci osiągnąć nowy wygląd. W tym artykule przedstawimy najlepsze techniki wykonywania ombre na czarnych włosach. W końcu nie ma lepszego czasu na wypróbowanie nowego koloru włosów niż teraz.

Wybór odpowiednich kolorów dla Twoich włosów jest kluczowy. Istnieje wiele wyborów dostępnych dzisiaj, w tym fioletowe ombre. Ten trend jest zarówno odważny, jak i subtelny. Możesz nawet wybrać bardziej delikatny i subtelny wygląd, farbując całe włosy na zielono. Oczywiście, ta metoda wymaga częstych wizyt w salonie. Możesz również zdecydować się na ciepłą odmianę tej fryzury ombre, jak np. czerń i miód. Przed nałożeniem koloru będziesz musiała użyć rozjaśniacza do rozjaśnienia włosów, więc musisz zainwestować w odżywkę.

Jeśli chcesz mieć klasyczne ombre, możesz po prostu pominąć kroki 8 i 9. Będziesz potrzebowała rozjaśniacza do ciemnych włosów, aby kolor ombre był bardziej wyrazisty. Aby nałożyć ten odcień, użyj grzebienia, aby poprowadzić cieniowanie u nasady włosów w dół. Pamiętaj, że dwa odcienie mogą się łatwo połączyć i stworzyć piękny odcień szarości lub czerwieni. Aby uzyskać taki efekt, wypróbuj poniższe wskazówki.

Styl ombre wygląda rewelacyjnie na długich, falowanych włosach. Subtelne przejście od czerni do brązu jest płynne. Jeżeli nie jesteś pewna, czy Twoje włosy są wystarczająco długie, aby uzyskać efekt ombre, wypróbuj przedłużenia typu body wave. Przedłużenia clip-in lub tape-in są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli nie chcesz decydować się na przedłużenia na stałe. Jeśli chcesz uzyskać pastelowy lub jasny odcień, musisz najpierw rozjaśnić włosy. Jeśli chcesz uzyskać bardziej duszny wygląd, rozjaśnij najpierw końcówki włosów, a następnie przejdź do góry. Gdy już to opanujesz, włosy ombre same się ułożą! Będziesz zaskoczona tym, jak łatwo jest uzyskać ombre na czarnych włosach.

Aby rozpocząć pracę nad fryzurą ombre, zrób zdjęcia swoich ulubionych fryzur ombre. Jeśli nie masz doświadczenia z tym stylem, przejrzyj zdjęcia fryzur z ombre, aby uzyskać pomysł na to, co chcesz. Zabierz zdjęcie ze sobą do kolorysty. Prawdopodobnie będziesz miała różne pomysły na to, jak będzie wyglądała Twoja fryzura, jeśli pokażesz jej zdjęcia. Upewnij się tylko, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami kolorysty.

Przed rozpoczęciem, upewnij się, że Twoje włosy są wolne od rozdwojonych końcówek. Rozjaśnianie dolnej połowy włosów zapobiegnie powstawaniu mosiężnego lub pomarańczowego odcienia. Aby tego uniknąć, będziesz chciała uniknąć ostrego rozgraniczenia. Jeśli farbujesz włosy, możesz wyrównać ich odcień za pomocą bezpiecznej dla koloru głębokiej odżywki. Dobra odżywka pomoże Ci również nawilżyć włosy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane