Jak prawidłowo wykonać wymaz COVID

Jak prawidłowo wykonać wymaz COVID

Wykonanie testu COVID-19 nie jest dla osób o słabym sercu. W rzeczywistości wykonanie prawidłowego wymazu może być dość bolesne. Jednak dzięki odpowiednim narzędziom będziesz w stanie wykonać dokładne badanie układu oddechowego i określić, czy jesteś zarażony wirusem COVID-19. Jeśli byłeś narażony na kontakt z wirusem, Twój lekarz będzie mógł doradzić Ci, jak najlepiej radzić sobie z tym stanem.

Wymaz z jamy nosowo-gardłowej jest najlepszy do tego zadania. Należy wyjąć wacik z opakowania i włożyć go do nozdrzy. Następnie należy odchylić głowę do tyłu, aby ułatwić dostęp do przewodów nosowych. Gdy wacik jest już na swoim miejscu, należy ponownie odchylić głowę do tyłu, aby móc dmuchać w nos. Jeśli masz szczęście i posiadasz maskę nosową, możesz zaoszczędzić sobie dyskomfortu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas wykonywania tego testu jest to, że nie należy wkładać wacika zbyt głęboko. Wacik powinien być włożony do momentu, aż będzie ledwie zatrzaśnięty, ale nie nasycony. Jeśli masz szczęście posiadać maskę nosową, pamiętaj, aby ją usunąć po wykonaniu tego testu.

Oprócz wykonania prawidłowego wymazu, musisz upewnić się, że masz odpowiednie testy do tego zadania. Powinieneś rozejrzeć się za szybkim domowym zestawem testowym, aby upewnić się, że jesteś w stanie uzyskać najlepsze wyniki. Zestawy te są dostępne w lokalnej aptece lub w urzędzie zdrowia. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że pozbędziesz się wszystkich składników zestawu. CDC zaleca również, abyś odczekał co najmniej tydzień po otrzymaniu testu przed otrzymaniem kolejnego. Jeśli Twój test był negatywny, prawdopodobnie będziesz musiał wykonać kolejną rundę testów, aby dowiedzieć się, czy masz COVID-19.

Nazwa COVID-19 nie jest przypisana do jednego testu, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z szeregiem opcji. Istnieje wiele szybkich testów dostępnych w domu, ale być może będziesz musiał odrobić pracę domową, aby dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy dla Ciebie. Będziesz również chciał sprawdzić z dostawcą usług medycznych, aby upewnić się, że najlepszy test dla Ciebie jest najbardziej odpowiedni. Jeśli jednak Twój dostawca usług medycznych niechętnie zapewni Ci szybki test w domu, możesz spróbować znaleźć go za pośrednictwem lokalnego wydziału zdrowia.

Podczas gdy wymaz Pap nie jest najlepszym wyborem dla testu COVID-19, jest on najlepszym wyborem dla pacjenta z objawami. Dzieje się tak dlatego, że można go wykonać jednocześnie z badaniem miednicy. Jest to najszybszy i najdokładniejszy sposób badania na obecność wirusa. Będziesz również w stanie dowiedzieć się, czy masz jakiekolwiek inne warunki, które są związane z wirusem. Wymazy papilarne są również znane z tego, że są niedokładne, gdy pacjentka ma silne krwawienie, więc najlepiej jest być jak najlepiej przygotowanym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane